Як отримати молодіжний кредит на житло 2019-2020?

Як отримати молодіжний кредит на житло 2019-2020? 2Як отримати молодіжний кредит на житло 2019-2020?" width="1024" height="536" srcset="https://zhk.com.ua/wp-content/uploads/molod-kredit_uk-1024x536.jpg 1024w, https://zhk.com.ua/wp-content/uploads/molod-kredit_uk-300x157.jpg 300w, https://zhk.com.ua/wp-content/uploads/molod-kredit_uk-768x402.jpg 768w, https://zhk.com.ua/wp-content/uploads/molod-kredit_uk-150x79.jpg 150w, https://zhk.com.ua/wp-content/uploads/molod-kredit_uk-350x183.jpg 350w, https://zhk.com.ua/wp-content/uploads/molod-kredit_uk-917x480.jpg 917w, https://zhk.com.ua/wp-content/uploads/molod-kredit_uk.jpg 1200w" sizes="(max-width: 1024px) 100vw, 1024px" />

В Україні проблема іпотечного кредитування (довгостроковий кредит від банку) стоїть гостро в порівнянні з іншими країнами. Відсоткова ставка занадто висока – мінімальна ставка цілих 17,5% річних. Щоб не переплачувати грабіжницькі відсотки, можна взяти молодіжний кредит на житло 2019-2020.

Умови отримання

Кредит на квартиру молодій сім’ї від Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву видається на наступних умовах:

 1. Термін кредитування – до 30 років.
 2. Початковий внесок згідно п. 17 Положення 584 Кабінету Міністрів України від 29.05.2001 р повинен становити мінімум 6% від вартості квартири.
 3. Сума початкового внеску під виплату повинна вноситися платником за такою схемою: половина суми вноситься на момент укладення молодіжного кредиту, а друга – протягом 10 днів після отримання документів на житло.
 4. Квартира в кредит береться під такий розмір процентної ставки: для молодих сімей, які не мають дітей – 3% річних; для сімей, де є 1 неповнолітня дитина – відсотки не сплачуються; для сімей, де є 2 дітей – відсотки не сплачуються, плюс до цього за рахунок коштів з місцевого бюджету погашається 25% від необхідної суми; якщо в сім’ї 3 дітей і більше, тоді органи влади на місцях погашають 50% суми зобов’язань за молодіжним кредитом.
 5. Щоб купити квартиру за програмою молодіжного кредиту, позичальник повинен бути офіційно працевлаштований. Мінімальний термін роботи на останньому місці – 6 місяців.
 6. Кандидат на отримання молодіжного кредиту не повинен мати у власності ніяке інше житло або ж воно може бути, але при цьому розмір житлоплощі не підходить по квадратурі по нормам, або там зареєстровано багато людей.
 7. Залишок офіційного доходу сім’ї за умови щомісячної виплати конкретної суми по кредиту повинен бути не більше 3-кратного розміру прожиткового мінімуму на кожного працюючого члена сім’ї.Право на получение

Перш ніж з’ясовувати, як отримати квартиру від держави по молодіжній програмі, потрібно визначитися, які сім’ї можуть претендувати на отримання житла за такою програмою:

 • повні сім’ї, в яких подружжю на момент отримання кредиту виповнилося не більш 35 років;
 • неповні сім’ї, в яких матері або батькові не більше 35 років, а дитина (діти) є неповнолітнім;
 • самотні особи у віці до 35 років.

Кредитна програма для молодої сім’ї: як взяти кредит на квартиру? Покроково

Щоб отримати молодіжне кредитування на нерухомість в будь-якому місті – Києві, Львові, Одесі, Харкові та т. Д., Необхідно пройти наступні кроки:

Крок 1. Подача заявки

Претендент на отримання молодіжного кредиту повинен зареєструватися в регіональному управлінні або іпотечному центрі «Держмолодьжитло», скачати бланк заяви-анкети та інші документи, заповнити всі, подати документи до відповідного управління.

Крок 2. Перевірка статусу заявки

Заявка може бути прийнята або відхилена з обов’язковим зазначенням причини (наприклад, подружжю більше 35 років, вони не потребують поліпшення житлових умов і ін.).

Крок 3. Оповіщення

Перш ніж подавати повний пакет документів, потенційний позичальник повинен дочекатися повідомлення з сайту https://www.molod-kredit.gov.ua/ про те, що кошти для надання кредиту є в наявності.

Крок 4. Вибір об’єкту

Фонд молодіжного житлового кредитування видає кредит молодим сім’ям для покупки житла на вторинному ринку нерухомості на такій умові: квартира (будинок) повинна знаходитися в будинку, якому не більше 45 років.

Квадратний метр Україна подати заявку

Розмір кредиту розраховується з урахуванням площі – 21 кв. м. загальної площі на 1 людину + 10,5 кв. м. на сім’ю.

Гранична вартість дорівнює опосередкованої вартості 1 кв. м., встановленою наказом Міністерства конкретного регіону, помноженої на коефіцієнт населеного пункту:

 • для Києва, Одеси, Харкова, Дніпра – 1,75;
 • коефіцієнт від 1 до 1,5 – для інших міст.

Крок 5. Подача заявки на отримання кредиту

Щоб купити квартиру за державною програмою допомоги молодим сім’ям, заявник повинен подати такі документи:

 • заяву (бланк можна скачати на сайті https://www.molod-kredit.gov.ua/ в розділі «Житлові програми» – «Кредит з Статутного капіталу» – в пункті «крок 3» клікнути по активному посиланню-переадресації «Заява про Надання пільгового кредиту) – скачати заяву;
 • анкета за формою (Додаток № 18). Можна знайти її в розділі «Необхідні документи»;
 • копія громадянського паспорта або іншого документа, що підтверджує особу;
 • копія ІПН;
 • довідка з Державного реєстру прав на нерухоме майно або виписка з Державного реєстру прав на нерухоме майно про наявність чи відсутність у власності житла;
 • довідка про перебування на квартирному обліку;
 • довідка про доходи сім’ї за останні 6 місяців.

Це базовий пакет документів, який повинен подати заявник. Повний список документів на подачу заявки можна переглянути на сайті.

Крок 6. Отримати кредит

Результатом всієї процедури стане укладення договору купівлі-продажу між замовником і продавцем, договору страхування на період виконання зобов’язань позичальником. Також потрібно укласти кредитний договір між регіональним управлінням або іпотечним центром і заявником (він же іпотечний кредит).

Відповіді на питання по темі

Чи варто брати кредит молодій сім’ї на покупку квартири?

Державна іпотека для молодої сім’ї Україна – можливість отримати житло на вигідних умовах і при можливості часткової компенсації витрат на покупку житла. Перш ніж брати кредит, варто уважно вивчити дане питання: знайти своє регіональне представництво фонду на сайті https://www.molod-kredit.gov.ua/, зателефонувати за вказаним телефоном або особисто з’явитися за вказаною адресою і отримати детальну консультацію з приводу конкретних регіональних програм (в різних областях вони різні).

Чи реально отримати молодіжний кредит в Україні?

Взяти кредит на покупку квартири за державною програмою можуть всі, однак першочергове право мають:

 • дружини (або один з них), які користуються правом першочергового надання житла;
 • сім’ї, в яких обоє з подружжя або один з них в поточному році досягає віку 35 років;
 • молоді вчені;
 • молоді спортсмени, які мають найвищі досягнення на офіційних національних та міжнародних змаганнях.

Список кандидатів на отримання молодіжного кредиту формується згідно з Інструкцією про порядок визначення переважного права в наданні пільгового кредиту молодим сім’ям, затвердженої наказом Міністерства України у справах сім’ї № 2488 від 26.10.2005 р

Чи можна отримати молодіжний кредит на будинок?

Так, брати участь в програмі можна, причому передбачені додаткові пільги. Так, якщо позичальник працює на сільськогосподарському виробництві на постійній основі або працює в соціальній сфері, працює в органах місцевого самоврядування в селі, тоді наданий державою кредит буде погашений в сумі, що дорівнює 25% від вартості будинку.

Де взяти гроші на квартиру в Україні?

Однією з умов участі в програмі видачі молодіжного кредиту є обов’язкове внесення певної суми початкового внеску (її розмір залежить від вартості житла, умов програми). Але якщо у сім’ї не вистачає коштів навіть на виплату першого внеску, то можна взяти кредит в будь-якому банку, наприклад, в Приватбанку.

Чи можна взяти в кредит квартиру в новобудові?

Так можна, для цього державою передбачена програма Доступне житло Київ. Але потрібно розуміти, що крім державної програми громадянам можуть надаватися місцеві програми (наприклад, соціальна розстрочка на житло), встановлені діючими нормативними актами, виданими державними органами відповідного регіону.


Last updated byadmin on 14.12.2019