Які потрібні правовстановлюючі документи на квартиру в Україні 2019-2020 для укладення угод

 

Які потрібні правовстановлюючі документи на квартиру в Україні 2019-2020 для укладення угод 2Які потрібні правовстановлюючі документи на квартиру в Україні 2019-2020 для укладення угод" width="1024" height="536" srcset="https://zhk.com.ua/wp-content/uploads/documents_ukr-1024x536.jpg 1024w, https://zhk.com.ua/wp-content/uploads/documents_ukr-300x157.jpg 300w, https://zhk.com.ua/wp-content/uploads/documents_ukr-768x402.jpg 768w, https://zhk.com.ua/wp-content/uploads/documents_ukr-150x79.jpg 150w, https://zhk.com.ua/wp-content/uploads/documents_ukr-350x183.jpg 350w, https://zhk.com.ua/wp-content/uploads/documents_ukr-917x480.jpg 917w, https://zhk.com.ua/wp-content/uploads/documents_ukr.jpg 1200w" sizes="(max-width: 1024px) 100vw, 1024px" />

Кожна угода з нерухомістю передбачає оформлення на неї права власності, і квартира, будинок не виняток. Реєструвати права слід при покупці житла в новобудові або на вторинному ринку. Розповімо, як проводиться реєстрація нерухомості в Україні в 2019-2020 і що для цього потрібно. Правила справедливі для Києва, Львова, Одеси, інших міст.

Куди звертатися для укладення угоди

З 2016 року в Україні перестали видавати паперові довідки і свідоцтва, зате всі поточні зміни вносяться в базу єдиного електронного реєстру. Також були зняті обмеження на реєстрацію нерухомого майна.

Щоб потрапити до реєстру власників квартир, потрібно звернутися:

 • до нотаріуса – він має право реєструвати будь-які пов’язані з нерухомістю угоди, незалежно від місця розташування об’єкта;
 • в центр адміністративних послуг – в даному випадку розглядом паперів займеться держреєстратор.

Свідоцтво про право власності при необхідності можна буде отримати як виписку з держреєстру. Працює єдина електронна база з 2013 року, в неї вносять інформацію по речових прав і права власності. Ризики, що дані пропадуть з єдиного реєстру, мінімальні. Документ, що підтверджує право власності на будинок або квартиру, в будь-якому випадку потрібно зберігати – це допоможе при виникненні питань в майбутньому.

Електронний реєстр в рази спрощує процес укладання угод купівлі-продажу квартири, але у нього є свої недоліки. Головний – реальна ймовірність рейдерського захоплення. Якщо документи позбавлені необхідного рівня захисту, шахраї можуть скористатися ними в своїх цілях. Хакерські атаки в теорії здатні привести до втрати занесених до реєстру даних, а це високі ризики.

Коли і кому потрібна повторна реєстрація

Процес реєстрації права власності на квартиру за останні роки зазнав певних змін, до 2013 року дані в електронну базу просто не вносилися. Відповідно, якщо ви укладали угоду раніше, то даних в єдиному реєстрі не буде. Повторна реєстрація потрібна саме тим власникам, які хочуть оформити угоду згідно з діючими правилами, а саме право власності реєстрували раніше 2013 року.

Робити це не обов’язково – можна залишити все як є. У такому випадку дані по об’єкту нерухомості будуть внесені до реєстру після наступної перереєстрації, тобто передачі прав власності третій особі (наприклад, в результаті успадкування або продажу). Що однозначно добре в електронній базі – це найпростіший і точний варіант, як перевірити квартиру перед покупкою. Якщо контрагент захоче отримати виписку по вашій нерухомості, яку планує купувати у власності, і не знайде відомостей, високі ризики того, що він просто відмовиться від укладання угоди.

Як оформити право власності в новобудові

Житло на первинному ринку користується все більш високим попитом – це нові комунікації, доглянуті райони, розвинена інфраструктура, пристойні сусіди. Документи, які потрібні для реєстрації права власності:

 • паспорт і ІПН власника;
 • інвестдоговір, підписаний із забудовником;
 • акт приймання-передачі квартири;
 • додаткові угоди до договору, якщо є.

Технічний паспорт буде готовий протягом 5 робочих днів, ціна послуги від 400 гривень, можливий терміновий порядок за додаткову плату. З техпаспортом можна буде звертатися в органи місцевого самоврядування або до нотаріуса. Протягом 5 робочих днів до реєстру будуть внесені за дані по об’єкту вашого нерухомого майна. Після можна буде отримати виписки з реєстру прав власності на нерухоме майно (в Україні послуга доступна всім).

Вартість оформлення – 1500-3000 гривень. Самостійно робити все набагато дешевше, ніж через посередників.

Процедура на вторинному ринку

Щоб зареєструвати права володіння нерухомим майном, досить підписати договір купівлі-продажу, дарування або успадкування. Додаткові паперу з цієї причини не потрібні. Документи, що підтверджують право власності на квартиру в Україні:

 • квитанції про оплату адмінсбора і довідок з держреєстру;
 • оригінали паспорта та ІПН;
 • папір підтвердження права власності;
 • техпаспорт;
 • довіреність, якщо угоду укладає третя особа.

Подивитися, як виглядає документ про приватизацію квартири в Україні або технічний паспорт, можна онлайн або у нотаріуса. Після внесення даних можна буде оформляти виписки з реєстру.

Питання-відповіді

Як отримати свідоцтво про право власності на первинному ринку?

Отримати виписку з реєстру прав власності на квартиру на первинному ринку за стандартною схемою неможливо. Якщо ви купили житло в новому будинку, оформляти права на нього буде забудовник або покупець самостійно. Ті власники квадратних метрів, які виступали в ролі інвесторів об’єкту, що будується, повинні діяти згідно з укладеним договором. Основні документи в даному випадку – договору купівлі-продажу майнових прав або пайової участі. Найзручніше оформлення права власності на квартиру в новобудові в Україні робити через нотаріуса.

Які папери потрібні для оформлення права власності на об’єкт нерухомості первинного ринку?

Обов’язковий перелік включає в себе паспорт, ІПН, акт приймання-передачі, техпаспорт, інвестиційний договір із забудовником, документація від забудовника про введення об’єкта в експлуатацію.

Чи потрібно робити повторну реєстрацію всім, хто оформляв власність раніше 2013 року?

Ні – це на розсуд власника житла. Якщо у нього є всі правовстановлюючі документи на квартиру, дані в електронний реєстр будуть внесені автоматично після переуступки прав в ході подальших угод.

Чи можна відмовитися від внесення даних про нерухомість в електронну базу?

Не можна, процедура проводиться для всіх в автоматичному порядку. При цьому рекомендуємо зберігати всі правовстановлюючі документи на квартиру в паперовому вигляді.

Як перевірити квартиру перед покупкою?

Найпростіший спосіб – отримати виписку з єдиного реєстру, документ буде містити всі основні відомості по об’єкту нерухомості.


Last updated byadmin on 26.03.2020